January 19, 2015

Mixed Media Teeme Teistmoodi Käsitöösalongis

Võtsime ühel päeval Jaanikaga ette veidi mäkerdamist - mixed media.

Kasutasime šabloone (inglisk. stencil) ja tekstuurpastat ning tegime mõned suvalised terkstuursed pinnad tavalisele 2 või 3mm köitepapile.
Tõmbasime kõik üle kruntivärviga.


Oi sellest vahepealsest polegi pilti....
....
Pärast esialgset kruntvärviga värvimist disainisime ome kunstiteose ära kõikvõimalike väljalõigete, metallide, puidust vidinate, nööpide, trukkide ja muu suvalisega ning värvisime taaskord kruntvärviga üle. Kaunistamiseks saab kasutada veel pitse, paelu, lukuotsikuid ja kõike, mida suudad kokku sobitada. Ja muide, selle vidina värv pole oluline, mille köitepapile liimid, sest kõik läheb kruntvärvi alla.
Palju nüüd selle pildi pealt küll aru on saada, mida kokku on kleebitud, aga ikkagi pilt vaheetapist. Seejärel kuivatamine kas vabas õhus, kuumapuhuriga (inglisk heat gun) või õhksoojuspumba all ;).


Siis vurtsutasime oma valgeks värvitud ja ära kuivatatud kunstiteosele spreivärvidega jume peale. 
Need näevad siis välja sellised:


Spreivärvidele pihustasime ka vett sellise pudeliga ja kallutasime niipalju ja sobivas suunas, et värvid hakkaksid omavahel segunema.Ja see on siis kolme inimese umbes 3 tunni töö tulemus. Tehnika on äge!Üsna pea saan näidata karpe, mille kaunistamisel kasutasin seda sama tekstuurpastat.
Seniks toredat mõttelendu ja tööindu kõigile meisterdajatele.

2 comments:

  1. Väga huvitav tehnika ja aitäh minu blogi lisamast oma listi!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Olete alati oodatud blogi lugema! Püüan alanud aastal rohkem teha postitusi uute põnevate tehnikate, tarvikute ja töövõtete kohta lisaks tehtud töödele.

      Delete